Plany, mapy geodezyjne i obliczenia- tak można podsumować pracę geodety.

Tak naprawdę prawdopodobnie i ty będziesz kiedyś jakiegoś wynajmował- np.

- co musisz wiedzieć o geodezji?

Geodeta, czyli praca na mapkach geodezyjnych

geodeta lwówek śląski geodeta lwówek śląskiMapki geodezyjne to efekt pracy geodety. Właściwie wszystko czym zajmują się geodeci to interpretacja graficzna pewnych punktów zmierzonych w terenie.
Mało która praca geodezyjna nie angażuje w jakiś sposób mapek geodezyjnych, zazwyczaj są to pojedyncze sprawy np.
urzędowe.
W dzisiejszych czasach większość skompilowanych obliczeń wykonują albo komputery albo zaawansowane urządzenia pomiarowe, które znacznie przyspieszają pracę pomiarową geodetów.

Aktualizacja mapek geodezyjnych również odbywa się za pomocą komputerów.

Jednak mimo wszystko geodetów przyucza się do używania klasycznych metod, aby zawsze mogli sprawdzić i zweryfikować wyniki przedstawione przez sprzęt.

Typy pomiarów geodezyjnych - Wikipedia

Pomiar terenowy ? geodezyjny pomiar sytuacyjno-wysokościowy wykonywany w terenie pomiar sytuacyjny ? identyfikacja i określenie położenia obiektów w sposób umożliwiający wyznaczenie współrzędnych geodezyjnych w obowiązującym układzie współrzędnych płaskich prostokątnych pomiar wysokościowy ? pomiar różnic wysokości między punktami obiektów umożliwiający określenie wysokości punktów w obowiązującym układzie wysokościowym państwowego systemu odniesień przestrzennych Pomiar fotogrametryczny ? pomiar wykonany na modelu terenu utworzonym z przetworzonych zdjęć lotniczych lub satelitarnych Pomiar kartometryczny ? pomiar wykonany na mapie analogowej lub jej skalibrowanym obrazie numerycznym oraz na ortofotomapieŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Praca_geodezyjna

Praca geodety- biuro i teren

Praca geodety odbywa się na różnych płaszczyznach oraz nie tylko w biurze.
Jest to praca wymagająca zarówno poruszania się na zewnątrz jak i siedzenia w biurze. Do biurokratycznych rzeczy, które robią geodeci w ramach swoich usług należą między innymi obliczenia na podstawie dokonanych pomiarów, uzupełnianie mapek geodezyjnych oraz przygotowywanie dokumentów do urzędów. Wielu doświadczonych geodetów korzysta z pomocy młodszych kolegów przy wykonywaniu pomiarów w terenie, podczas gdy oni mogą załatwiać wymagające doświadczenia sprawy urzędowe. .
Dodane: 30-10-2016 03:04

Tagi: usługi budownictwo geodezja geodeta lwówek śląski

Widok do druku:

geodeta lwówek śląski