taxi modlin

Nie wiadomo kiedy będziemy potrzebowali usług typu: , dlatego należy zapisać sobie numer lub adres witryny w razie konieczności.
O taksówkarzach i przewozie.

Praca w taksówce

Zawód taksówkarza to nie łatwy kawałek chleba.
Praca poza oczywistymi umiejętnościami takimi jak: znajomość miasta, bardzo dobre umiejętności prowadzenia oraz szybki czas reakcji, zawód ten wymaga braku uzależnień oraz dostępności w zasadzie 24h na dobę.

Taksówkarz musi również posiadać zdany egzamin państwowy uprawniający do wykonywania tego zawodu.

Często też taksówkarze zatrudniani w firmach przewozowych są samozatrudnienie, czyli posiadają swoją działalność gospodarczą.

W święta i dni wolne od pracy taksówkarze również wykonują swoja pracę, co prawda dostają za to większe niż w zwykłe dni wynagrodzenie.

Podsumowując to zawód taksówkarza jest dla tych, którzy na prawdę chcą to robić i odpowiada im zadany styl życia.

Legalizacja taksometru - cytat z Wikipedii

Obecnie każdy użytkowany taksometr musi być odpowiednio sprawdzony i poświadczony dowodem legalizacji (świadectwo legalizacji) potwierdzającym, że taksometr spełnia wymagania metrologiczne.
Legalizacja taksometru ważna jest 25 miesięcy.

Na odwrocie dokumentu wypisane są taryfy zaprogramowane w taksometrze.

Kierowca ma obowiązek mieć te taryfy wypisane na naklejce na zewnętrznej stronie prawych drzwi pasażera, oraz od wewnątrz na lewej szybie pasażera. W większości miast maksymalne dopuszczalne stawki są ograniczane przez urzędy miejskie np.

w Katowicach występuje pełna dowolność stosowania opłat, pod warunkiem że spełniają one wymagania metrologiczne i taksometr jest zalegalizowany w terenowym urzędzie miar.

W Krakowie stosowanie opłat jest ograniczone przez urząd miasta dlatego taksówkarze nie mogą pobierać na taryfie I (w dni powszednie w godzinach od 6:00 do 22:00) więcej niż ustalone przez urząd miasta 2,80 zł/km.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksometr

Wysoki standard taksówek

taxi modlin Taksówki jeżdżące po naszych drogach są coraz nowsze i wygodniejsze.
Przewoźnicy starają się nadgonić obowiązujący już standard w samochodach osobowych i dlatego też teraz coraz więcej taksówek to bardzo luksusowe i wysokiej klasy auta. Klimatyzacja to już absolutny wymóg, oprócz tego niektóre taksówki posiadają nawet dostęp do wi-fi. Taksówki przeznaczone na dalekie wyjazdy są jeszcze bardziej luksusowe i wygodne. Skórzane fotele z masażem, dobry system audio, przyciemniane szyby. Obecnie prawie każdy przewoźnik oferuje możliwość płatności bezgotówkowych oraz w innych walutach, co jest bardzo wygodne, zwłaszcza dla przyjezdnych..
Dodane: 06-10-2016 07:27

Tagi: usługi taxi transport łódź taksówki lotnisko przejazdy

Widok do druku:

taxi modlin