sklep medyczny kraków

Kwestia ortezy z Wikipedii

Orteza (od ortopedyczna proteza) ? aparat ortopedyczny stabilizujący stawy lub odcinek ciała, zwykle zastępujący opatrunek gipsowy.
Jego głównym zadaniem jest unieruchomienie stawów kończyn, które uległy urazom np.

skręcenia, zwichnięcia lub zerwania więzadeł.

Niektóre ortezy mogą być stosowane w leczeniu złamań, zwłaszcza kości płaskich i krótkich. Ze względu na konstrukcję ortezy podzielić można na sztywne, półsztywne (półelastyczne) i miękkie (elastyczne).Ze względu na pełnioną funkcję ortezy dzieli się na: kompresyjne, stabilizujące, kompensacyjne i korekcyjne.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Orteza

Wikipedia o złamaniu

Leczenie złamań może być zarówno zachowawcze (np.

opatrunek gipsowy po repozycji, wyciąg bezpośredni), jak i operacyjne. Najczęstsze wskazania do leczenia operacyjnego złamania otwarte, złamania niemożliwe do nastawienia, złamania powikłane uszkodzeniami naczyń krwionośnych i nerwów, urazy wielonarządowe towarzyszące złamaniom.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Złamanie

Przychodnie rehabilitacyjne

sklep medyczny kraków Korzystanie z przychodni rehabilitacyjnych jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób wymagających stałej rehabilitacji. Dzieje się tak dlatego, że takie przychodnie zapewniają dostęp do różnego rodzaju sprzętów rehabilitacyjnych.
Poza tym można z nich korzystać w ramach kontraktu podpisanego z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Jednocześnie istnieje możliwość dodatkowego wynajmu sprzętu rehabilitacyjnego przez osoby, którym nie wystarczają podstawowe zabiegi rehabilitacyjne i muszą one pomagać sobie w dodatkowy sposób.

Dlatego wydaje się, że przychodnie rehabilitacyjne będą bardzo często odwiedzane także w najbliższych latach z powodu tego, że wiele osób choruje, a jednocześnie wzrasta świadomość pacjentów odnośnie dostępnych metod leczenia.

.

Widok do druku:

sklep medyczny kraków