Kartka pocztowa - Wikipedia

karty świąteczne
Kartka pocztowa (karta pocztowa, pocztówka, widokówka, wcześniej zwana także odkrytką) ? najczęściej prostokątna, kartonowa kartka służąca do krótkiej korespondencji, często wysyłana nieopakowana w kopertę.
Zazwyczaj jedna ze stron kartki pocztowej podzielona jest na dwa pola: lewe, przeznaczone na treść korespondencji oraz prawe z miejscem na wpisanie adresata i naklejenie znaczka pocztowego.
Na odwrocie najczęściej wydrukowany jest obrazek. Kartki pocztowe są przedmiotem pożądania wielu kolekcjonerów, tzw. deltiologów.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kartka_pocztowa

Produkcja zaproszeń komunijnych

karty świąteczne Organizacja dobrego przyjęcia pierwszokomunijnego wymaga bardzo precyzyjnego zaplanowania.
Zwłaszcza, jeżeli osoba organizująca przyjęcie pierwszokomunijne dla swojego dziecka posiada liczną rodzinę, to chciałaby, aby zaproszenia pierwszokomunijne dotarły do wszystkich osób zainteresowanych.

Poza tym ci zaproszeni goście, którzy są rzadziej widywani mogą zwracać uwagę na to, w jaki sposób zostali zaproszeni i od tego uzależniać swoją decyzję o przyjeździe na przyjęcie pierwszokomunijne.

Dlatego udane dobranie zaproszenia komunijnego wymaga czasami poświęcenia sporej ilości czasu na przeszukiwanie ofert takich zaproszeń oraz wybór tych najbardziej odpowiednich.
Od rodzaju wybranego zaproszenia będzie zależała jego cena.

Zaproszenia ślubne, zasady stylistyczne.

Cytat z Wikipedii
Przy redagowaniu treści zaproszenia należy przede wszystkim sprawdzić pisownię odmiany nazwisk, nazwy kościoła lub urzędu, restauracji, gdzie odbyć ma się wesele lub przyjęcie.

Zaproszenie nie powinno zawierać kropek na końcu akapitów.

Treść najlepiej, aby była zwięzła, krótka i elegancka.

Daty pisane w zaproszeniu powinny pisane być słownie, ale można słownie napisać jedynie miesiąc, a dzień i rok w formie cyfrowej.

Zawsze stosujemy pełne imiona i nazwiska, a nie inicjały w treści.

Ogólnie zasada jest taka, że im mniej skrótów, tym lepiej, pamiętajmy, iż jest to pismo oficjalne i musimy zachować elegancję i etykietę.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaproszenia_ślubne.

Widok do druku:

karty świąteczne