Produkty mające dużo składników odżywczych i ciekawe właściwości zdrowotne- .
Dieta bogata w takie jedzenie z pewnością wyjdzie na zdrowie.

O diecie i jej rodzajach.

Cytat z Wikipediisuperfood sklep
Dieta (z stgr.
?????? diaita ? ?styl życia?1) ? sposób odżywiania.
Potocznie często używane nieprawidłowo, w stosunku do diet odchudzających. Termin dieta, stosowany w nauce o żywieniu człowieka ma różne znaczenia.
Ogólnie wyróżnia się 4 rodzaje diet2: dieta zwyczajowa (naturalna) ? powszechny w danej społeczności sposób odżywiania się, dieta alternatywna ? przyjęty w sposób świadomy sposób odżywiania się mający na celu rezygnację ze stosowania niektórych pokarmów i metod ich przygotowania (np.
wegetarianizm), dieta lecznicza ? żywienie w którym z przyczyn zdrowotnych zmodyfikowano podaż produktów spożywczych (produkty zalecane, dozwolone i zabronione), konsystencję diety, techniki kulinarne.
W medycynie pod nazwą dieta rozumie się dietę leczniczą, dieta doświadczalna ? specjalnie skomponowane pożywienie wykorzystywane w badaniach żywieniowych, które mogą być prowadzone na zwierzętach laboratoryjnych lub ludziach.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dieta

O superfood w Wikipedii

superfood sklep
Superfood ? termin marketingowy wykorzystywany do określania nieprzetworzonej żywności pochodzenia naturalnego, rzekomo bogatej w składniki odżywcze, których ilość i właściwości mają działać korzystnie na organizm człowieka. Termin po raz pierwszy został użyty przez Aarona Mossa w czasopiśmie ?Nature Nutrition? w 1998.
Określenie to szybko stało się wykorzystywanym hasłem w artykułach, pojawiających się w gazetach i czasopismach, które miały za zadanie poszerzyć wiedzę na temat zdrowego odżywiania oraz zaleceń dietetycznych.

Bardzo szybko pojęcie super żywności zostało wykorzystane przez marketingowców i przemysł spożywczy, tak, aby ich produkty były bardziej atrakcyjne dla klientówŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Superfood

Co musisz wiedzieć o diecie bez gluteny

Dieta bezglutenowa ? dieta polegająca na eliminacji z pożywienia produktów zawierających gluten, czyli na wykluczeniu pokarmów z dodatkiem naturalnych bądź przetworzonych zbóż: -pszenicy -żyta -jęczmienia Istnieją sprzeczne dane w kwestii wyłączania owsa (aweniny) z diety, ponieważ wiele badań wskazuje na jego bezpieczeństwo.
Owies jest bezpieczny dla 95% pacjentów z chorobą trzewną, gdy nie jest skażony produktami zawierającymi gluten. W leczeniu celiakii zaleca się nieprzerwane stosowanie diety bezglutenowej do końca życia.

Zapobieganie chorobie trzewnej polega natomiast na wyeliminowaniu glutenu z diety w wieku niemowlęcym.

Należy pamiętać, że wiele gotowych produktów spożywczych dostępnych w sprzedaży może zawierać gluten tylko jako jeden ze składników obecnych w produkcie (na przykład zagęszczacze na bazie skrobi pszennej w jogurtach lub bulionach)Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dieta_bezglutenowa.

Widok do druku:

superfood sklep