Jak jednak pokazuje praktyka jest to ciężkie zadanie do zrealizowania i w dzisiejszych czasach wiele osób ma problem z zębami, które samodzielnie wypadają pod naporem próchnicy lub też należy je usunąć, ponieważ są już tak osłabione atakującymi je chorobami.
Zanim ząb nam nie wypadnie bardzo często nie zdajemy sobie jednak sprawy, że należało słuchać stomatologa, który na pewno nie raz wspominał nam o tym, że trzeba dbać o swoje zęby.Jak to mówią "mądry Polak po szkodzie".
A nie zapominajmy o tym także, że gabinet dentystyczny może nam zaproponować implanty, jednak nie należą one do najtańszych usług. W każdym razie, jeżeli będziemy systematycznie chodzić na wizytę, to dentysta jest nam w stanie zaproponować nowoczesne, bezbolesne formy leczenia zębów, dzięki którym nie będziemy musieli przejmować się ewentualnymi dziurami, które są nieestetyczne i straszą swoim wyglądem.Leczeniem zębów jak i jamy ustnej zajmuje się stomatolog.Obecnie jednak gabinety dentystyczne są wyposażone w najnowocześniejszą aparaturę i często wizyta nie różni się od wizyty u np.
kosmetyczki.Komputer może dozować znieczulenie w zależności od potrzeb.
Dentysta w dzisiejszych czasach nie powinien nam kojarzyć się źle.
Bardzo dokładne zdjęcia rentgenowskie jak i pantogramy 3D pozwolą na zlokalizowanie uszkodzenia zęba i jego prawidłowe leczenie.
Wyrwane zęby możemy zastąpić implantami, których właściwości są bardzo zbliżone do własnych zębów.
Dużo ciężej jest je uszkodzić w przeciwieństwie do protezy zębowej.
Najwyższej jakości materiały pozwolą przez długie lata cieszyć nam się zdrowym uśmiechem.Czym różni się dentysta od stomatologa? Obydwaj prowadzą gabinet dentystyczny. Dla wielu z nas jest to ta sama osoba, zajmująca się tymi samymi rzeczami.
Różnica również jest w nazwach - dentysta pochodzi od słowa - Dens - co oznacza ząb, a stomatolog - od słowa stoma oznacza usta a logos - nauka.
Mogą przepisywać nam leki, leczyć nasze zęby.
Lekarz może sobie wybrać dodatkową specjalizację, na przykład chirurgię, periodontologię, protetykę stomatologiczną, ortodoncję i tym podobne. Zawód lekarza dentysty i stomatologa nie należy do łatwych i również zdobywanie kwalifikacji może utrudniać chociażby ilość osób, które chcą się dostać na te studia.Wiele osób odczuwa silny stres, wręcz lęk przed wizytą u stomatologa.Stomatolog powinien także wykazywać troskę o samopoczucie i komfort pacjenta podczas wykonywania zabiegu. Nie mniej ważny jest sam gabinet dentystyczny.
Powinien być oczywiście czysty i schludny - to nie pozostawia najmniejszej wątpliwości.
Ale ważne jest także to, żeby wzbudzał zaufanie i profesjonalne, eksperckie wrażenie.
To może mocno wpłynąć na poczucie komfortu pacjenta i tym samym obniżyć jego poziom lęku i niepokoju przed zabiegiem.Myśląc o stomatologu uważamy, że zajmuje się on tylko usuwaniem i leczeniem zębów.
Bo stomatologia, to bardzo szeroki dział medycyny i obejmuje wiele specjalizacji, jak leczenie zachowawcze połączone z leczeniem kanałowym, chirurgię szczękowo-twarzową oraz chirurgię stomatologiczną, ortodoncję, stomatologię dziecięcą, periodontologię oraz protetykę.
W wielu przypadkach dentysta dowiaduje się o naszym istnieniu dopiero wtedy, gdy ząb boli nas nie do wytrzymania.
Ogromny ból sprawia, że stajemy się odważniejsi i udajemy się do stomatologa.