Kruszywa konieczne na placu budowy muszą być odpowiedniej jakości oraz kupowane w dobrych sklepach.

Robiąc zakupy tego typu należy poszukać np.

i wybrać najlepsze dla nas rozwiązanie.

Kostka brukowa - cytat z Wikipedii

kostka brukowa Rybnik
Bruk ? nawierzchnia ulicy, placu lub chodnika utwardzona za pomocą układania na niej warstwy przylegających do siebie ściśle kamieni, kostek kamiennych, betonowych lub ceramicznych.
Nawierzchnię układa się na odpowiednio przygotowanej podbudowie z tłucznia i piasku, które służą wyrównaniu podłoża i drenażowi wody opadowej.
Bruk jest trwały, łatwy do demontażu i naprawy.

Początkowo termin bruk dotyczył głównie nawierzchni z kamienia polnego lub nieregularnych ciosów kamiennych, z czasem zaczął być używany także dla nawierzchni z kostek kamiennych lub betonowych.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bruk

Większe ścieżki w parkach

Wszystkie miejsca zielone w miastach powinny być zadbane i należycie pielęgnowane.

Jednym ze sposobów na stworzenie nowoczesnego miejsca zielonego jest wyłożenie na niektórych jego ścieżkach kostki brukowej.

Kostka przydaje się zwłaszcza na większych ścieżkach przebiegających przez parki, po których chodzi większa liczba osób lub przejeżdżają rowery.

Można ją zamieszczać również przy miejscach, w których bawią się dzieci z uwagi na to, że do takich miejsc dochodzą często matki z dziećmi znajdującymi się jeszcze w wózkach, a prowadzenie wózka po mokrej ziemi mogłoby być dla matek kłopotliwe. Poza tym przechodzenie dużej liczby osób po zabłoconej ziemi mogłoby sprawiać, że z czasem jej stan mógłby zupełnie uniemożliwić dojście do miejsca docelowego.

Miejsce zielone przy bloku mieszkalnym

kostka brukowa Rybnik Przy nowych lub odnawianych blokach mieszkalnych umieszczana jest kostka.
Taka kostka brukowa sprawia, że podłoże, po którym chodzą mieszkańcy bloku jest płaskie i stabilne, a dodatkowo w sprzedaży dostępna jest kostka o przeróżnych kolorach, dlatego każda kostka brukowa może spełniać również funkcje ozdobne. Kostka bywa także wykładana przy miejscach zielonych.
Sięgnięcie po takie rozwiązanie posiada walor praktyczny, ponieważ sama ziemia po silnych opadach może stawać się mokra i błotnista, co mogłoby znacznie utrudniać swobodne po niej spacerowanie.
Z tych samych powodów kostka brukowa wykładana jest także na placach zabaw tym bardziej, że często na plac zabaw wchodzą matki z wózkami dziecięcymi.
Utrzymaniem kostki w dobrym stanie zajmują się władze osiedla. .
Dodane: 17-10-2016 10:15

Tagi: rybnik ogród budownictwo kostka bruk sprzedaż

Widok do druku:

kostka brukowa Rybnik