Właściwy ubiór w sporcie gwarantuje odpowiedni komfort przy wykonywaniu ćwiczeń.

Taka odzież typu: doskonale zdaje egzamin w ekstremalnych warunkach.

Funkcje odzieży termoaktywnej

merino bieliznaTermoaktywna odzież ma odprowadzać wilgoć ale zatrzymywać ciepło, jednak nie ma idealnego rozwiązania tej kwestii dlatego mamy na rynku kilka różnych materiałów, które mają różny stosunek termoizolacji oraz odprowadzania wilgoci.

Dla sportów zimowych takie ubranie powinno być bardziej termoizolacyjne niż dla sportów letnich. Różne włókna i materiały mają różne właściwości pod tym kątem i są tak dobierane aby dany zestaw nadawał się do konkretnego użytkowania.

Zimowe uprawianie sportów

Uprawianie sportów zimą może sprawiać sporo frajdy, jednak przy złym ubiorze cała przyjemność znika.

Dlatego warto kupić odzież termo aktywną, której właściwości pozwolą nam dłużej cieszyć się aktywnością bez przemarzania i pocenia się. Co prawda takie zestawy są dość drogie, więc warto na początek kupić na przykład koszulkę a dopiero po jej przetestowaniu cały zestaw.

W ten sposób nie wydamy od razu dużo pieniędzy i będziemy mogli stwierdzić czy tak ubiór nam odpowiada.

O termoaktywnej odzieży w Wikipedii

merino bielizna
Bielizna termoaktywna odprowadza efektywnie wilgoć z powierzchni skóry dzięki trzem jej cechom: ma rozwiniętą powierzchnię zewnętrzną (jest na zewnątrz lekko "włochata") jest elastyczna, dzięki czemu dobrze przywiera do powierzchni skóry jest "ażurowa", dzięki czemu wchłania wilgoć w wolniejszym tempie niż jest ona odparowywana z jej powierzchni. Siłą napędową odparowywania z jej powierzchni wilgoci jest różnica temperatury ciała ludzkiego i otoczenia, skąd wywodzi się jej nazwa. Dzięki temu, że bielizna ta szybciej odparowuje wilgoć niż ją absorbuje, sama pozostaje sucha i zarazem zapewnia suchość samej skóry, dzięki czemu przy skórze utrzymywana jest cienka warstwa ogrzanego przez ciało powietrza, co daje łącznie wrażenie komfortu cieplnego Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bielizna_termoaktywna
.

Widok do druku:

merino bielizna